Europos centro muziejus EUROPOS PARKAS

Ekspozicija

Netoli Vilniaus įsikūrusiame Europos parko muziejuje eksponuojama didžiulė viso pasaulio kūrėjų meno kolekcija. Po natūralios gamtos meniškai suformuotą kraštovaizdį vingiuoja miško takeliai, kuriais galima apeiti net 55 hektarus užimančią parko teritoriją.

Nuo pat Europos parko muziejaus įkūrimo 1991-aisiais metais ši gražios natūralios gamtos erdvė pildėsi įvairiausių pasaulio kultūrų ženklais, įvairaus dydžio, skirtingą plotį užimančiais meno kūriniais. Čia eksponuojamos ir pavienės žmogiško mastelio skulptūros, ir tūkstančius kvadratinių metrų užimantys kraštovaizdžio meno kūriniai. Atrasdamas jiems vietą, pritaikydamas kraštovaizdį, Europos parko kaip daugiakultūrinės meno erdvės viziją iki pat šiandien kuria skulptorius Gintaras Karosas, kurio darbų muziejuje taip pat eksponuojama ne vienas.

8_1_abakanowicz_g-Europos_parkas-ee88b00d9bef7f1a458b817c6f680a0e.jpg
Magdalena Abakanowicz. Neatpažinto augimo erdvė.
Europos parkas – vienintelis toks muziejus Lietuvoje, išsiskiriantis surinkta ir saugoma išskirtine garsiausių viso pasaulio kūrėjų šiuolaikinio meno kolekcija, kuriama ir puoselėjama meno ir gamtos harmonija.

Muziejuje eksponuojami išskirtiniai, taip pat ir vienų žinomiausių šiuolaikinio meno pasaulio atstovų kūriniai, tokie kaip M.Abakanowicz „Neatpažinto augimo erdvė“, Sol leWitt „Dvigubo negatyvo piramidė“, D.Openheimo „Krėslas baseinas“ ir kiti. Muziejaus kolekcijoje – ir garsių lietuvių kūrėjų darbai. Europos parke eksponuojami Broniaus Vyšniausko, Vytauto Kašubos, Liongino Virbicko, Evaldo Pauzos, Tado Gutausko ir kitų kūrėjų darbai. Čia vietą atrado ramybe ir susikaupimu dvelkiantys Japonijos ir kitų Azijos menininkų kūriniai, išraiškingi JAV ir Pietų Amerikos kūrėjų, įvairių Europos šalių darbai.

Čia saugoma garsaus scenografo Adomo Jacovskio sukurta „Makbeto“ „Galva“. Ir netgi – Berlyno sienos fragmentas.
Kviečiame į kelionę po meno ir gamtos pasaulį.
Bilietai